Işık Ahşap Moskova fuarında Gaziantep'in gururu oldu

Wix Blog ile yalnızca dünyayla sesinizi paylaşmakla kalmaz, aynı zamanda aktif bir çevrimiçi topluluk da geliştirebilirsiniz.

Okuyucularınız, blogunuza üye olmak ve kişisel profil sayfasına sahip olmak için kolayca üye olabilirler.Işık Ahşap, 23-27 Kasım 2015 tarihleri arasında Moskova’da bu yıl 27.si düzenlenen Mebel Mobilya ve Mobilya Endüstrisi fuarında göz kamaştırdı. Işık Ahşap’ın panel, lam ve parkede yeni renk, desen ve dekorlarını sergilediği fuara 26 ülkeden 700 katılımcının stantları sergilendi. Fuar Doğu Avrupa, Rusya ve Orta Asya’ya hitap eden en büyük ve kapsamlı fuar kimliğini taşıyor. 30 Bin metrekare üzerindeki ExpocentreFairgrounds Fuar alanında mobilya üretimi, iç tasarım, oda mobilya, döşemeli mobilya, yatak odası, ofis mobilyaları, mutfak mobilyaları, bağlantı parçaları, ev tekstili ve aydınlatma temalı ürünlerin sergilendiği fuarda Rusya,  Kazakistan, Gürcistan, Özbekistan, Azerbaycan, Ermenistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Tacikistan, Moldova, Moğolistan başta olmak üzere Doğu Avrupa ve dünyanın birçok ülkesinden gelen ziyaretçiler Işık Ahşap standına büyük ilgi gösterdi. Mebel fuarına bizatihi katılan Işık Ahşap Yönetim Kurulu Başkanı fuar ile ilgili aşağıdaki değerlendirmelerde bulundu: “Fuarlar vizyondur. Bir pazar yerinin işlevlerine sahip buluşma noktasıdır. Tedarik ve talebin buluşma noktasıdır. Görücüye çıkmadır. Herkesin yeniliklerini görücüye çıkardığı arenadır. Tedarikçi ile talep edene yüz yüze görüşmeler yapma imkanı sağlar. Biz Işık Ahşap olarak fuarlara çok önem veriyoruz. İhracatla büyümeyi hedefliyoruz. Rusya hali hazırda ihracatımızda önemli bir yer tutmaktadır. Rusya’daki ekonomik krize rağmen son yıllarda ihracat artış oranında en istikrarlı büyüme yakaladığımız bir pazardır.

Bu sebeple Moskova’daki fuarı önemsedik. Moskova’daki fuarı Rusya’ya bakan yönü ile ilk günlerde çok güzel bir fuar geçirdik. Uçağın düşmesi Rus müşterilerin bize ilgisini değiştirdi. Türki Cumhuriyetler ve Doğu Avrupa’dan çok sayıda müşteri ile görüştük. Yeni bağlantılar aldık.  Rus savaş uçağının Türkiye'nin hava sahasını ihlal ettiği için düşürülmesi olayının Türkiye-Rusya ilişkilerinde karmaşaya yol açtığını, "Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerinin bunu aşacağını ümit etmek istiyorum. Rusya’da yaşayan 90 bin Türk var. Türklerin bu coğrafyada ciddi yatırımları var. Işık Ahşap ciddi marka bilinirliğine sahip. Fuara katılım bu bilinirliğe ve marka değerine ciddi katkıda bulundu. Her şeye rağmen fuarlara katılmak gerekiyor diye düşünüyorum” dedi.